Jak pomóc dziecku w alergii? - miketally.pl

Jak pomóc dziecku w alergii?

Trudne życie alergika


Alergia to obecnie bardzo popularna choroba, która powszechnie wystepuje w społeczeństwie. Obecnie coraz więcej osób posiada jej objawy będąc lub nie tego świadomym. Alergia dotyka często też niestety dzieci, co często jest ogromnym zmartwieniem i wyzwaniem dla rodziców. Żaden rodzic nie może bowiem spokojnie patrzeć na to, jak jego dziecko męczą objawy alergii. Katar, kaszel, łzawiące oczy czy też wiele innych objawów, mogą znacznie pogorszyć komfort życia naszego dziecka. Jak zatem można mu pomóc?


Wietrzenie pomieszczeń to bardzo ważna sprawa w domu, w którym mieszka alergik. Pozwala na pozbycie się nadmiaru kurzu i roztoczy, które często wywołują właśnie alergię. Pomieszczenia należy wietrzyć nie tylko latem, kiedy jest ciepło i otwarte okna w domu to standard. Zimą także nie należy o tym zapominać, nawet kiedy na zewnątrz panują ujemne temperatury.


Częste ścieranie kurzu i mycie podłóg, także powinno być rutynową czynnością a domu alergika. Często ciężko zlokalizować przyczynę alergii i ludzie doszukują się jej w bardzo egzotycznych rzeczach, a warto zerknąć jedynie na szafki, czy nie ma na nich pokaźnej warstewki kurzu. 


Specjalna pościel i pokrowce antyroztoczowe


Warto także zainwestować w specjalną pościel oraz pokrowce antyroztoczowe. Są to gadżety, które z pewnością w dużym stopniu ułatwią życie, a przede wszystkim sen alergika. Takie pokrowce antyroztoczowe, często są wykonane z wysokiej jakości materiału, charakteryzującego się dużą przepuszczalnością powietrza. Dzięki temu podczas snu, mamy wrażenie że materiał na którym śpimy oddycha co zwiększa komfort snu. Dodatkowo takie pokrowce, często wykonane są ze specjalnego materiału, który jest nasączony środkiem, zabijającym  roztocza. Roztocza to bowiem także bardzo popularny czynnik wywołujący objawy alergii u dzieci i nie tylko.


Zakup specjalistycznej pościeli i pokrowców antyroztoczowych to bardzo dobra decyzja, która może w dużym stopniu pomóc dziecku wyeliminować męczące objawy alergii, szczególnie w nocy podczas snu.

Słowa kluczowe:pokrowce,