Leczenie uzależnień w Gliwicach - miketally.pl

Leczenie uzależnień w Gliwicach

Jak sobie poradzić z problemami psychicznymi w Gliwicach? Opcji jest wiele w zależności od tego, jakie mamy problemy - możemy się z nimi inaczej rozprawić. Dla uzależnionego od alkoholu dobrym pomysłem będzie psychoterapia Gliwice. Dlaczego?

Edukacja


Na terapii alkoholik dowie się wielu ciekawych informacji na temat swojego uzależnienia. Najważniejszą nowiną dla niego z pewnością będzie to, że jego uzależnienie jest chorobą, a nie tym, że ma on po prostu słabą wolę. Kolejna informacja o tym, że jest to choroba śmiertelna, uświadomi mu poziom powagi tego problemu. Dlatego psychoterapia Gliwice może alkoholikowi dopomóc w tym, by zaczął on trzeźwieć.

Rozwój


Jednak trzeźwienie to dopiero początek drogi. Wszak przestać pić potrafi każdy alkoholik (przecież robił to setki razy) jednak prawdziwą sztuką będzie nauka życia na trzeźwo do końca dni. Psychoterapia Gliwice sprawi, że zrozumie on, że musi się pozbyć z domu wszelkich "wyzwalaczy" swojego nałogu. Znaczy to, tyle że zwykle musi pozbyć się ze swojego otoczenia alkoholu, kieliszków i całej reszty sprzętu do popijaw.

Zmiana środowiska


Jednak robienie porządku z rzeczami w otoczeniu nie jest wszystkim, na co musi się zdobyć trzeźwiejący alkoholik, gdyż musi on także zmienić swoje otoczenie, które zwykle było toksyczne. Także podczas psychoterapii dowie się on, jak bardzo negatywnie na jego trzeźwość wpływają jego starzy znajomi "od butelki". Terapeutą pomoże mu zerwać z toksycznymi znajomymi i nauczy jak tworzyć zdrowe relacje z ludźmi. To także czas, aby odbudować zniszczone przez lata picia relacje w rodzinie. Bliscy szybko odczują zmiany w osobie na terapii i z pewnością będą jej kibicowały w kontynuowaniu jej.

Przeszłość


Psychoterapia zajmuje się też przerobieniem trudnych zdarzeń z przeszłości, traum, które mają na nas wpływ w dorosłym życiu. Dlatego jest bardzo ważne, aby zapuszczać się w te niebezpieczne rejony z kimś, kto ma do tego kwalifikacje i może nam skutecznie pomóc. Odpowiedni psychoterapeuta zapewni nam poczucie bezpieczeństwa w czasie sesji.

Słowa kluczowe:psychoterapia,