Zakup okien - miketally.pl

Zakup okien

Każdy, kto buduje nowy dom albo kupuje mieszkanie do generalnego remontu w pewnym momencie staje przed koniecznością zakupu okien. Osobom, które nie zetknęły się wcześniej z tą branżą wybór dobrych okien może wydawać się skomplikowany. Okazuje się, że wystarczy poznać kilka podstawowych zasad wyboru stolarki.


Jakie okna do domu kupić?


Pierwsza decyzja, jaką musi podjąć klient to wybór pomiędzy oknami drewnianymi i pcv. Obecnie cechy funkcjonalne tych typów okien są zbliżone jednak za okna drewniane trzeba zapłacić znacznie więcej.
Nabywcy okien myśląc o wyborach z nimi związanymi często w pierwszej kolejności skupiają się na estetyce. Klient więc zastanawia się czy kupić tradycyjne, tańsze okna białe czy nieco droższe w okleinie. Obserwując polskie ulice możemy zauważyć, że w nowych domach bardzo rzadko spotyka się już okna kościerzyna białe, pojawiają się one raczej w budynkach użyteczności  publicznej. Jeśli więc chcemy kupić okna w okleinie drewnopodobnej musimy zdecydować czy ta okleina będzie tylko od zewnątrz czy także od środka.


Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując okna?


Fachowcy podkreślają, że przy wyborze okien kluczowe są sprawy techniczne. Należy wiec dokładnie obejrzeć profil okienny w przekroju, zapytać handlowca o szerokość, ilość komór i rodzaj stosowanych wzmocnień. Równie istotne będą zastosowane okucia oraz szyby. Aktualnie najwięcej sprzedaje się okien z pakietami trzyszybowymi, które mają bardzo dobre właściwości izolacyjne.
Klient, który pragnie uzyskać wycenę na okna kościerzyna musi być świadomy, że wiele elementów okiennych wiąże się z dopłatą. Drożej trzeba będzie zapłacić za okna mające nietypowe kształty takie jak trójkąt czy koło. Jeśli ma być zastosowany system przesuwny w oknie tarasowym to również trzeba będzie więcej zapłacić za takie rozwiązanie. Nieco wyżej wycenia się także okna kościerzyna, które mają szyby refleksyjne, mleczne, antywłamaniowe albo szyby z ozdobnymi szprosami. Decydując się na konkretne okna zawsze warto sprawdzić także jak długa gwarancja na nie obowiązuje.

Słowa kluczowe:okna kościerzyna,