Wybór kotła centralnego ogrzewania? - miketally.pl

Wybór kotła centralnego ogrzewania?

Jedną z całkiem istotnych kwestii, którą warto rozważyć jest wybór odpowiedniego pieca centralnego ogrzewania. To od tego celu najlepiej wykorzystać piece c.o. pomorskie na ekogroszek z zasobnikiem. Jednak na co zwracać uwagę wybierając to rozwiązanie oraz czy w ogóle warto?


Czy warto wybierać piece na ekogroszek?


Ekogroszek to bardzo wydajne paliwo, które jest oparte na bazie węgla brunatnego oraz kamiennego. Tym co przekonuje za faktem wyboru takich rozwiązań to fakt, że nie tylko są bardzo opłacalne, ale także są stosunkowo mało szkodliwe dla środowiska naturalnego. Na rynku można znaleźć piece c.o. pomorskie, które oparte są o sterownik dwuspadowy jak również automatyczny. Kotły oparte o sterowniki dwuspadowe są bardziej ekonomiczne, jednak wymagają pewnego doświadczenia i dlatego też dla osób początkujących warto wybrać kotły z automatycznym rozpalaniem. Warto zwrócić uwagę także na prostotę korzystania ze sterownika oraz jego możliwości. Im łatwiejsze będą jego ustawienia tym łatwiej będzie korzystało się z konkretnego pieca.


Jaką moc spalania mają piece na ekogroszek?


Przede wszystkim wybierając odpowiedni piec trzeba pamiętać, aby jego moc była dostosowana do metrażu mieszkania. Wbrew pozorom nie warto przesadzać w żadną ze stron. Na rynku można znaleźć piece c.o. pomorskie posiadające nawet moc 25kW czy też 30kW. Na rynku można znaleźć piece górnego jak również dolnego spalania. Rozwiązania oparte o górne spalanie są przeważnie o wiele tańsze, jak również prostsze w konstrukcji. Tego typu rozwiązania mają również swoje wady, które obejmują większe kopcenie kotła i konieczność częstszego jego rozpalania. W przypadku pieców dolnego rozpalania trzeba liczyć się z większymi kosztami, jednak również wyższą ekonomicznością. Spalanie odbywa się w sposób ciągły przez co nie trzeba tak często rozpalać samego kotła. Kotły dolnego spalania cechują się również większą wydajnością.


Z całą pewnością wybierając piece centralnego ogrzewania można znaleźć najlepsze rozwiązania dla siebie.

Słowa kluczowe:piece,